ISFT va University of Greenwich hamkorligi: O‘zbekistonda Britaniya diplomi
ISFT Samarqand filialida Buyuk Britaniyaning nufuzli University of Greenwich bilan strategik hamkorlik yo‘lga qo‘yildi. Endilikda talabalar O‘zbekistondan chiqmagan holda Dual Degree tizimi asosida ikki diplom — ISFT va University of Greenwich diplomlarini qo‘lga kiritish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Mazkur hamkorlik doirasida ta’lim jarayoniga Buyuk Britaniya professorlari jalb etiladi hamda o‘quv dasturlari xalqaro standartlar asosida tashkil etiladi. Talabalar global mehnat bozori talablariga mos bilim va ko‘nikmalarni egallab, xalqaro darajada raqobatbardosh mutaxassisga aylanish imkoniga ega bo‘ladilar.
University of Greenwich — London va Kent hududlarida joylashgan, 1890-yilda tashkil etilgan va yuqori akademik nufuzga ega bo‘lgan yetakchi davlat tadqiqot universitetidir. Ushbu loyiha orqali ISFT negizida xalqaro akademik muhit shakllantiriladi.

Сотрудничество ISFT и University of Greenwich: британский диплом в Узбекистане
Самаркандский филиал ISFT объявляет о стратегическом сотрудничестве с престижным University of Greenwich (Великобритания). Теперь студенты могут обучаться по системе двойного диплома (Dual Degree), не выезжая из Узбекистана, и получить дипломы ISFT и University of Greenwich.
В рамках программы к учебному процессу будут привлечены профессора из Великобритании, а обучение будет проводиться по международным образовательным стандартам. Это позволит студентам получить знания и навыки, соответствующие требованиям глобального рынка труда.
University of Greenwich — известный государственный исследовательский университет, основанный в 1890 году, с кампусами в Лондоне и графстве Кент. Данное сотрудничество формирует международную академическую среду на базе ISFT.