photo_2024-11-30_15-03-00
Kengash o‘z ishini rektor maslahatchisi, siyosiy fanlar doktori, professor Narzulla Jo‘rayevning “Tanlangan asarlar” kitobi taqdimoti bilan boshladi. Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor T.Azizov ushbu kitobning ahamiyati haqida so‘zlab, 800 betli ushbu salmoqli asar kutubxonamizning kitoblar fondini to‘ldirishga xizmat qilishini alohida ta’kidladi.
Kengashda o‘quv jarayoniga tegishli yuqori tashkilotlar, rektor buyrug‘i va ko‘rsatmalari ijrosi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining nashr ruxsatnomasi olish uchun ISFT institutidan taqdim qilingan o‘quv adabiyotlari, fan olimpiadalari, davlat mukofotlari va turli tanlovlarda qatnashuvchi iqtidorli  talabalar bilan ishlash holati, magistrlik dissertatsiyasi mavzularini va rahbarlarini tasdiqlash, iqtidorli talabalarni nufuzli tanlovlarga tavsiya qilish holati, oliy ta’limdan keyingi ta’lim shaklining tayanch doktorantura va mustaqil izlanuvchilik uchun qabul jarayonlari kabi masalalar muhokama qilindi.
Kafedralarda professor-o‘qituvchilar tomonidan tayyorlangan 17 ta o‘quv adabiyot muhokama qilindi va tegishli tavsiyalar berildi.

photo_2024-11-30_15-03-00
Совет начал свою работу с презентации книги "Избранные произведения" советника ректора, доктора политических наук, профессора Нарзуллы Джураева. Проректор по научной работе и инновациям Т.Азизов рассказал о значении данной книги и особо отметил, что это весомое произведение на 800 страницах послужит пополнению книжного фонда нашей библиотеки.
На совещании обсуждались такие вопросы, как исполнение приказов и указаний ректора, учебная литература, представленная институтом ISFT для получения издательского разрешения Министерства высшего образования, науки и инноваций, состояние работы с одаренными студентами, участвующими в предметных олимпиадах, государственных наградах и различных конкурсах, утверждение тем и руководителей магистерских диссертаций, состояние рекомендации одаренных студентов на престижные конкурсы, процессы приема в базовую докторантуру и самостоятельные исследования
На кафедрах обсуждалась и давались соответствующие рекомендации по 17 учебным пособиям, подготовленным профессорско-преподавательским составом.