Tayanch doktorantura va mustaqil izlanuvchilik uchun kirish imtihonlari va suhbat o‘tkazildi:
Joriy yilning 19-20-noyabr kunlari ISFT intstitutida tayanch doktorantura va mustaqil izlanuvchilikka talabgorlar uchun belgilangan ixtisosliklar bo‘yicha kirish imtihonlari va suhbat muvaffaqiyatli o'tkazildi.
19-noyabr kuni quyidagi ixtisosliklar bo‘yicha:
• 08.00.07 - Moliya, pul muomalasi va kredit
• 08.00.08 - Buxgalteriya hisobi, iqtisodiy tahlil va audit
• 08.00.11 - Marketing
20-noyabr kuni quyidagi ixtisosliklar bo‘yicha imtihonlar tashkil etildi:
• 09.00.01 - Ontologiya, gnoseologiya va mantiq
• 09.00.04 - Ijtimoiy falsafa
• 19.00.05 - Ijtimoiy psixologiya. Etnopsixologiya
• 19.00.06 - Yosh va pedagogik psixologiya. Rivojlanish psixologiyasi
Imtihon va suhbat belgilangan tartib va qoidalarga muvofiq, adolatli va shaffof o‘tkazildi. Talabgorlarning bilim va ko'nikmalari, ilmiy ish olib borishga tayyorgarlik darajalari maxsus tuzilgan bilet savollari hamda suhbat orqali aniqlandi.
Har bir ixtisoslik bo‘yicha tuzilgan ekspert  komissiyasi tomonidan talabgorlarning bilimi baholandi, yakunda suhbat natijalari hamda imtihon javoblari e'lon qilindi.
Imtihon va suhbatdan muvaffaqiyqatli o'tgan talabgorlarning kelgusi ilmiy faoliyatiga muvaffaqiyat tilaymiz!

Conducted entrance examinations and interview for basic doctoral studies and independent research:
On 19-20 November of the current year, the ISFT Institute successfully conducted entrance examinations and interviews in the specialties established for applicants for basic doctoral studies and independent doctoral studies.
On 19 November on the following specialties:
• 08.00.07 - Finance, monetary circulation and credit
• 08.00.08 - Accounting, economic analysis and audit
• 08.00.11 - Marketing
On 20 November examinations were organised for the following specialties:
• 09.00.01 - Ontology, gnoseology and logic
• 09.00.04 - Social philosophy
• 19.00.05 Social psychology. Ethnopsychology
• 19.00.06 - Age and pedagogical psychology. Developmental Psychology
The examination and interview were conducted in accordance with the established procedure and rules, fairly and transparently. The level of knowledge and skills of the applicants, their readiness to carry out scientific work were determined by means of specially composed ticket questions and conversation.
The expert commission, established for each speciality, assessed the knowledge of the applicants, following which the results of the interview and examination answers were announced.
We wish success in further scientific activity to the applicants who successfully passed the examination and interview!