photo_2026-01-15_14-15-02
Joriy yilning 12-yanvar kuni ISFT instituti Samarqand filialida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari A.B. Ernazarov raisligida tyutorlar faoliyatiga bag‘ishlangan hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda tyutorlarning 2025-yil oktabr–dekabr oylarida amalga oshirgan ishlari, hujjat yuritish holati hamda ijro intizomi masalalari atroflicha tahlil qilindi.
Mas’ullar tomonidan talabalarning ijtimoiy holatini o‘rganish, profilaktik suhbatlar va ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar yuzasidan tayyorlangan taqdimotlar ko‘rib chiqildi. Hujjatlarni o‘rganish jarayonida aniqlangan kamchiliklar tanqidiy muhokama qilinib, kelgusida hisobotlarni yagona standart asosida elektron va bosma shaklda tizimli taqdim etish majburiy etib belgilandi.

photo_2026-01-15_14-15-02
Самаркандский филиал института ISFT: подведение итогов деятельности тьюторов и анализ качества работы
12 января текущего года в Самаркандском филиале института ISFT под председательством заместителя директора по делам молодежи и духовно-просветительской работе А.Б. Эрназарова состоялось отчетное совещание, посвященное деятельности тьюторов. В ходе заседания были рассмотрены итоги работы тьюторов за октябрь–декабрь 2025 года, состояние документооборота и вопросы исполнительской дисциплины.
Также были представлены презентации по изучению социального положения студентов, профилактическим беседам и духовно-просветительским мероприятиям. По итогам анализа выявленные недостатки были подвергнуты критике, а представление отчетов по единому стандарту в электронном и печатном виде определено как обязательное требование.