photo_2026-05-08_16-59-35
2026-yil 8-may kuni ISFT Samarqand filialida “Hackonnect va Techstars ekotizimi orqali talabalar uchun imkoniyatlar” mavzusida xalqaro seminar tashkil etildi. Tadbir institutning Ilmiy va Yoshlar bilan ishlash bo‘limlari hamkorligida o‘tkazilib, talabalarga startap ekotizimi va innovatsion loyihalarni rivojlantirish bo‘yicha muhim bilimlar berildi.
Seminarda Techstars kompaniyasi vakili, xalqaro mutaxassis Madina Zokirova ishtirok etib, talabalarga startap g‘oyalarni amaliy loyihaga aylantirish, xalqaro platformalarda ishtirok etish hamda innovatsion tashabbuslarni rivojlantirish bo‘yicha tavsiyalar berdi.
Muloqot davomida talabalar xalqaro startap ekotizimi imkoniyatlari bilan yaqindan tanishib, o‘z loyihalari bo‘yicha mutaxassisdan fikr va tavsiyalar oldilar. Tadbir yakunida istiqbolli startap loyihalarni rivojlantirish yuzasidan muhim rejalar belgilab olindi.

photo_2026-05-08_16-59-35
8 мая 2026 года в Самаркандском филиале ISFT состоялся международный семинар на тему «Возможности для студентов через экосистему Hackonnect и Techstars». Мероприятие было организовано совместно научным отделом и отделом по работе с молодёжью института.
Спикером выступила представитель компании Techstars, международный эксперт Мадина Закирова, которая поделилась со студентами практическими знаниями о том, как превращать стартап-идеи в реальные проекты и развивать инновационные инициативы на международном уровне.
В ходе встречи студенты познакомились с возможностями глобальной стартап-экосистемы, получили экспертные рекомендации по своим проектам и определили перспективные направления дальнейшего развития.